logo
ÜRÜNLERİMİZ
KERESTE
Kereste Üretimi

Kerestecilik faaliyetleri, belirlenmiş makineler ile ağaçların işlenerek farklı şekillerde ortaya çıkarılması işlemidir. Geçtiğimiz yıllarda kereste modelleri arasında farklı çalışmalar yapılarak işlenmeyen ürünler ortaya çıkarılmaktaydı. Ancak günümüzde gelişen teknolojiler sayesinde birbirinden farklı tür ve şekillerde keresteler üretilmeye başlanmıştır. Avrupa’dan ithal edilen araç ve ekipmanlar ile el emeğinin birleşmesi sonucunda maliyetli ürünler fabrikalarda üretime geçmiştir. Ayrıca ağaçlardan daha pek çok yaşam malzemesi de üretilerek insanların ihtiyaçlarını gidermeye yönelik çalışmalar devam etmiştir. 

İnşaat sektöründe daha fazla kullanılan malzemelerin başında gelen keresteler karaçam ve kızılçam tomruklarından elde edilmektedir. Genel olarak yapı sektöründe yer alan ve diğer kerestelere göre çok daha dayanıklı olan bu ürünler, çatı yapımında ve inşaat kalıplarında tercih edilir. Ağır işlemlerde de tercih edilen kereste türlerine göre daha pratik bir kullanıma sahiptir. Firmamız tarafından özel olarak üretilen bu ürünler Kereste Üretimi konusunda hizmet almak isteyenler için tasarlanmıştır. 

Baran Kereste olarak Kereste Üretimi konusunda müşterilerimize en kaliteli hizmeti sunmaya devam ediyoruz. Tarihin en çok kullanılan yapı malzemesi olan kerestenin, günümüz teknolojileriyle biçimlendirilmesi ve kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte sağlıklı bir şekilde tercih edildiğini söyleyebiliriz. İnsanların sağlığı için de olumlu etkileri olan ahşap ürünlerin yanı sıra Kereste Üretimi yaparak sizlere hizmet sunmaya devam ediyoruz. 

Baran Kereste, kereste üretiminde tamamen müşteri odaklı hizmet verir ve en uygun fiyatlı kereste üretimine devam eder. Yerli ya da ithal üretim kereste ihtiyaçlarınızı dilediğiniz şekilde karşılayabileceğiniz Baran Kereste olarak %100 müşteri memnuniyetinizi sağlamaya devam ediyoruz.

Hafif yapı malzemeleri içinde kereste kullanımı da fazlasıyla yaygınlaşmıştır. Kereste Üretimi de aynı şekilde gelişim gösterir. Çevreye en az etki edecek şekilde üretimini yaptığımız keresteler, verimli bir şekilde işlenerek dilediğiniz boyutta sizlerle paylaşılmaktadır. Bu tür yapıların daha sağlam olması adına da beton ve çelik takviyeleri kullanılmaktadır. Sert gövdeli ağaçlar kereste üretiminde daha çok tercih edilir. Ayrıca oksijen salınımında çok büyük etkiler yaratır ve estetik açıdan da göze hitap eder. Kerestenin bir diğer özelliği ise karbon ayrışımını sağlayabilmesidir. Bu yüzden kendi piyasasında gözle görülür bir şekilde tercih edilmektedir. 

Keresteler, ağaç gövdelerinden alınan parçaların dik olarak kesilmesinden sonra elde edilir. Daha sonra kullanılacağı alana uygun olarak firmamızda işlem görür ve talep ettiğiniz şekilde teslim edilir. Kereste üretiminde kullanılan ağaçlar sert gövdeli, çok sert gövdeli, yumuşak ve çok yumuşak gövdeli ağaçlar olarak ayrıştırılmaktadır. Tercih edilen ağaç türüne göre 3 sınıf kereste kalitesi de günümüzde mevcuttur. 1.sınıf keresteler daha çok sert ağaçlardan üretilir ve taşıyıcı yapıların önemsiz bölgelerinde kullanılır. 2.sınıf keresteler sert gövdeli ağaçlardan üretilmektedir. 3. Sınıf keresteler ise yumuşak gövdeli ağaçlardan üretilir ve taşıyıcı özellikleri de bulunmamaktadır.

Kurutulduğu zaman iletkenlik özelliği olmayan keresteler, birçok endüstriyel alanda kullanılmaktadır. Mobilya, kalıp ve iskele ihtiyaçlarında da tercih edilen bu ürünler iç ve dış mekanlardaki dekorlar için de tercih edilmektedir. Mekânların muhafazası ve izolesi için de keresteler kullanılmaya devam edilir. Kesit ölçütlerine göre tahta, çıta, kalas ya da azman şeklinde isimler alan bu ürünler ilk olarak sertliklerine göre sınıflandırılır. Kereste fiyatları da uygun fiyatlarla sunulmaktadır. Fabrikamızdan çıkan ve belirli makinelerden geçerek sizlerle buluşturulan ürünler yine talep edilen formatlarda sizlere aktarılır. Firmamız, prensip gereği uygun fiyatlarla hizmet vermeye devam eder. Ağacın cinsine göre farklılık gösteren kereste fiyatlarımız tamamen müşterilerimizin siparişine göre hazırlanır ve teslim edilir.

BARAN PALET - KERESTE ve ORMAN ÜRÜNLERİ
Merkez Anbar Mahallesi Suha Sokak No:8 Melikgazi - KAYSERİ
Tel: 0352 326 20 13
Gsm: 0532 646 33 70
Copyright © 2016 Tüm hakları Saklıdır - Web Tasarım_medyatör